EYT’liler Bakan Işıkhan’a seslendi
Tarih: 20 Kasım 2023 Pazartesi 16:59

Haber Merkezi


Mersin Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Dayanışma Derneği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a seslenerek, EYT Yasası ile mağdur edilen vatandaşların haklarının iade edilmesini talep etti.

EYT Derneği, sosyal medya hesabından konuya dair; EYT’lilerin 24 yıldır mağdur edildiğini belirtirken, iktidar yetkililerinin açıklamalarına güvendiğini ve çalışma hayatına devam edemedyip, borçlanma yaptığını söyledi.

‘’Maaş revizesi şart’’
‘’EYT yasası ile yine yönetim eliyle mağdur edilen EYT’linin hakları verilmeli’’ diyen Dernek, Bakan Işıkhan’a seslenerek, ‘’Düşük bağlanan maaşıyla gıda, fatura, öğrenci masraflarının altından kalkamıyor, barındığı evin kirasını ödeyemiyor. Emekli hiç bu kadar yokluk çekmemişti. İnsanca yaşam için maaşların revize edilmesi şarttır.’’ ifadelerini kullandı.


Etiket: eyt, dernek, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı, maaş

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA