Kurbanlık hayvanlarda aranan yaş şartlarına dikkat

Tarih: 22 Haziran 2022 Çarşamba 17:22

Denizli Müftülüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesi alım satım yapılan yerlerde aranan yaş şartlarını tam olarak sağlayamayan hayvanların satıldığı bilgisi üzerine vatandaşlara uyarıda bulundu.

Kurban Bayramı'na günler kala vatandaşlar hayvan pazarlarının yolunu tutarak kurbanlıklarını almaya başladı. Bazı yerlerde hayvanların yaşlarını doldurmadan satıldığı bilgisi üzerine Denizli Müftülüğü açıklama yayımladı.

Yapılan açıklamada, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde müftülüğümüze ulaşan soru ve müracaatlardan kurban alım satımı yapılan yerlerde kurbanlık hayvanlarda aranan yaş şartlarını tam olarak sağlamayan bazı hayvanların da kurbanlık olarak alınıp satıldığı yönünde bilgiler ulaşmıştır. Ancak, küçükbaş hayvanların bir yaşını, büyükbaş hayvanların ise iki yaşını tamamlamış olmaları dini bir vecibedir. Dolayısıyla kurban alım satımı esnasında hem alıcıların hem de satıcıların bu hususa dikkat etmeleri önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA