Minikler, çalışmalarıyla büyüledi
Tarih: 11 Haziran 2024 Salı 13:03

Nurgül Bayram


Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Öğrenim Birimi, Düşler Atölyesi kapsamında dönem boyunca çocuklara sunduğu etkinliklerde yapılan çalışmaların dönem sonu sergisini düzenledi.

Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Binası’nda düzenlenen sergiye çokça ziyaretçi gelirken sergide ilkokul 2. 3. ve 4.sınıf öğrencilerinin çalışmaları sergilendi.

“Kapımız bütün çocuklara açık”

Mersin Öğrenim Birimi Sorumlusu Müberra Ateş, gazetemize verdiği demeçte; Düşler Atölyesi’ bünyesinde ilkokul ve ortaokul çocuklarına sanat, eğitim, spor gibi dallarda sunduğu çeşitli etkinliklerin yazında devam edeceğini belirterek, “Kapımız bütün çocuklara açık” dedi.

Her mahalle her çevreden çocuklar gelebiliyor.

“Bu sergi Düşler Atölyesi dönem sonu sergisidir” diyen Ateş, “3 grubun çalışmaları var. 2. sınıftan 4.sınıfa kadar olan çocukların çalışması bu sergi. Bir dönem boyunca yapılan çalışmaların sergisi. Haftada 1 gün toplamda 2 saat etkinlik süreler var. Biz çocuklarımızın 3 etkinliğe katılmalarını uygun buluyoruz. Toplamda 10 haftalık bir eğitimle burada vakit geçirebiliyorlar” şeklinde konuştu.

“Çocuklar tabletle oynamak yerine burada vakit geçirsinler”

Müberra Ateş, ailelere seslenerek çocukların evde tablet veya televizyon başında vakit geçirmek yerine kendi atölyelerinde vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulundu. Ateş, “Burada çocuklarla beraber; kil, akrilik boya, ebru sanatı, resim, spor, bilişim, drama, okuma dallarında çalışmalar yapıyoruz. Çocuklar okula gidip sadece Türkçe, Matematik gibi dersleri görüyor. Ama bizim atölyemizde hem sosyalleşiyor hem de becerisini geliştiriyor. Kapımız herkese açık. Sadece okula gitme şartı aranıyor. Çocuklar sokakta, veya evde tablet başında zaman geçireceğine buradaki faaliyetlerden yararlansın” ifadelerine yer verdi.

“70 gönüllü ile çalıştık”

“Gönüllülerin desteğiyle çocuklara çeşitli etkinlikler hazırlıyoruz” diyen Ateş, “Bu dönem 70 gönüllümüz bizimle çalıştı. Biz velilere hep diyoruz, atölyemize getirin veya belediyelerin yüzme kurslarına gönderin. Mersin’de olup yüzme bilmemek olmaz. Çocuklar vakitlerini güzel ve dolu geçirirler.  18 yaşını dolduran lise mezunu herkes gönüllü olarak çalışabilir. Gönüllülerimiz belirli bir eğitimin ardından bizimle çalışmaya başlıyorlar” açıklamasını yaptı.

Ateş ayrıca 24 Haziran’dan Temmuz ayının sonlarına kadar yaz etkinliklerinin devam edeceğini  aktarırken Belediyelerden servis temini konusunda destek belirttiklerini de ekledi.


Etiket: müberra ateş, düşler atölyesi

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA