Emekliler maaşlarına iyileştirme istiyor
Tarih: 15 Mayıs 2024 Çarşamba 14:06

Güray Gürdal


Mersin’de Özgür Çocuk Parkı’nda bir araya gelen emekliler, aldıkları maaşlarla geçinemediklerini belirterek, maaşlarına ek zam istedi.

Yaşanılan ekonomik sıkıntılardan en çok etkilenen kesim olan emekliler Mersin’in merkez Akdeniz ilçesinde bulunan Özgür Çocuk Parkı’nda bir araya geldi. Sorunlarını dile getiren emekliler, “Ölüm sınırında bir yaşam değil, insanca yaşam istiyoruz. Geçinemiyoruz, ek zam istiyoruz” dediler.

Emekliler 'insanca yaşam' talebiyle Mersin’de basın açıklaması gerçekleştirdi. Büyük sıkıntı çektiklerini dile getiren emekliler, “Emeklilerimiz beslenemiyor. Bırakalım beslenmeyi, yatağa aç giriyor, Karnını doyuramıyor. Emekliler pazar yerine gittiğinde sadece fiyatları inceliyor. Alışveriş yapamıyor” ifadelerini kullandı.


Etiket: Mersin, Özgür Çocuk Parkı, emekliler

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA