Ecz. Aliye Akgül Aydın, eczacıların sorunlarını dile getirdi
Tarih: 15 Mayıs 2024 Çarşamba 13:54

Güray Gürdal


Mersin Eczacılar Odası Başkanı Aliye Akgül Aydın, eczacıların tüm kötü zamanlarda üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını belirterek, “Pandemi var denilerek serbest eczacılarımızın Sosyal Güvenlik Kurumlarıyla yapması gereken sözleşmeler yenilenmedi. Pandeminin bitişinden bu yana 2 yıl geçmiş olmasına rağmen eczanelere yapılacak sözleşmeler hala eski düzenine döndürülemedi” dedi.

Mersin Eczacılar Odası Başkanı Aliye Akgül Aydın, eczacıların yaşadığı problemlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Eczacıların her yaşanan kötü hadisede olduğu gibi deprem döneminde de Covid-19 pandemisinde de üzerlerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiklerini belirten Aydın, “Pandemi var denilerek serbest eczacılarımızın Sosyal Güvenlik Kurumlarıyla yapması gereken sözleşmeler yenilenmedi.  Pandeminin bitişinden bu yana 2 yıl geçmiş olmasına rağmen eczanelere yapılacak sözleşmeler hala eski düzenine döndürülemedi. Bizler Nisan 2024’te 2023 yılında karşıladığımız reçete hizmet bedellerini belirtmek için sözleşme imzaladık. Geriye dönük bu işlemler sebebiyle yapılacak mahsuplaşmalara devlet eczacıdan alacağını faiziyle tahsil ederken, eczacıya 1 sene öncesindeki haliyle ödeme yapacak” dedi.

 

 


Etiket: Mersin, Eczane, sorunlar

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA