Eczacı Odası, saldırıyı kınadı
Tarih: 12 Şubat 2024 Pazartesi 13:07

Ebru Dost


İddiaya göre, dün gece saatlerinde Tarsus’ta faaliyet gösteren Güler eczanesi çalışanları bir vatandaş tarafından sözlü ve fiziki saldırıya maruz kaldı.

Eczacı Odası saldırıyı kınamaya dair bir basın açıklaması yaparak gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını istedi.

Oda, yaptığı açıklamada, “Maalesef ülkemizde yine bir sağlık kuruluşunda şiddetle karşı karşıya kalmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. İlimiz Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren Güler eczanesinde nöbet hizmeti esnasında meslektaşımız, ailesi ve çalışanları saldırıya uğramışlardır. Meslektaşlarımızın ve eczane teknisyenlerimizin nöbet hizmetlerini güven ortamında verebilmeleri en doğal mesleki hakları olduğu gibi, bu hizmetin aksamaması kamu sağlığı açısından oldukça önemlidir. Güvenlik güçlerimizin özellikle nöbet hizmetinin sunulduğu bölgelerde devriye sayılarının artırılması bu hizmetin güven içerisinde yürütümü açısından son derece önemli olup, şiddete maruz kalan meslektaşlarımızı bir an bile yalnız bırakmaması elzem bir durumdur. Meslektaşımız görevlerini dün olduğu gibi bugün de yoğun çaba ve fedakarlık ile yerine getirirken, şiddet eylemleri ile karşı karşıya kalmaları ve bu noktada hukuki koruma kalkanına sahip olmamaları kabul edilemez bir durumdur.  Genç meslektaşımız yaşadığı olaya rağmen eczanesinde halk sağlığı hizmetini sürdürmeye devam etmiştir. Saldırgan ilk olayın ardından eczaneden tehdit ederek ayrılmış olmasına ve eczacı hanımın polise durumu bildirmiş olmasına rağmen şahıs olayın üzerinden çok geçmeden ikinci defa eczaneye geldiğinde emniyet güçlerinin orada bulunmaması sebebiyle ailesi ve kendisi savunmasız kalmış ve kardeşi darp edilmiştir. Yıllardır özellikle nöbet hizmetini sunarken tehdit altında olduğumuzu, can güvenliğimizin olmadığını haykırırken bugün; olay anında müdahale edilebilecekken, genç meslektaşımızın güvenliği sağlanamamıştır. Saldırıya uğrayan meslektaşımıza ailesine ve çalışma arkadaşlarına geçmiş olsun diliyor, bu şiddetin artık son bulmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.


Etiket: mersin eczacı odası, güler eczanesine saldırı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA