Dikkatler Mersin Limanı’nda
Tarih: 20 Kasım 2023 Pazartesi 16:39

Ebru DOST


İsrail-Filistin savaşının başlamasıyla beraber ülkeler taraflarını belli ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizim İsrail’e borcumuz yok. Dolayısıyla verecek bir hesabımız yok” sözleri üzerine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Mersin Limanını işaret etti.

 Davutoğlu, Erdoğan’a “Mersin’den Antalya’dan giden gemiler Hayfa Limanı’na niye gıda ve diğer ürünleri taşıyor” diye sordu. Konya Olağan Kongresinde konuşan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ bizim İsrail'e borcumuz yok. Dolayısıyla verecek bir hesabımız yok” sözlerinin ardından Ortadoğu, Uzakdoğu, Avrupa, Amerika'dan gelen gemilere ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Mersin Limanı’nı hatırlattı.

Davutoğlu konuşmasında Türkiye ile İsrail arasında devam eden gemi trafiğine ilişkin “Mersin'den Antalya'dan giden gemiler Hayfa Limanı'na niye gıda ve diğer ürünleri taşıyor. Çimento, demir niye gidiyor İsrail'e?" diye sordu.


Etiket: ahmet davutoğlu mersin limanı, mersin limanı, türkiye israil gemi trafiği, hayfa limanı, mersinden giden gemiler

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA