MEܒde yeni MR Cihazı hizmete girdi
Tarih: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 13:33

Güray Gürdal


Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yeni aldığı MR cihazı hizmete girdi.

MEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yeni aldığı MR cihazı düzenlenen törenle hizmet girdi.

Hastanenin Radyoloji Bölümünde düzenlenen törene, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, MEÜ Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir, Başhekim Prof. Dr. Yusuf Usta ile sağlık çalışanları katıldı. Törende konuşan Vali Ali Hamza Pehlivan, yeni MR cihazının hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Türkiye genelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde sağlık alanında çok büyük ilerlemelerin kat edildiğini vurgulayarak, “Her geçen gün Sağlık Bakanlığımızın 81 vilayetimizde yeni bir yatırımı hayata geçtiği gibi mevcut sağlık birimlerinin kalitesini, teknolojik  imkanlarını artırmaya yönelik adımlar atılıyor. Mersin olarak da bu genel olarak kat edilen mesafede önde giden şehirlerden birisiyiz. Mersin’imiz  ilk şehir hastanesinin açıldığı il konumunda. Şu anda ilimizde 1 şehir hastanesi, 1 tıp fakültesi, 9 devlet hastanesi, 2 ağız ve diş sağlığı hastanesi, 2 ağız ve diş sağlığı merkezimiz var. Ayrıca 200’e yakın birinci basamak olarak nitelendirdiğimiz sağlık birimlerimiz var. Binlerce sağlık çalışanımız var. Acil sağlık birimlerimiz var. 110’a yakın ambulansımız var. Bu imkanlar vatandaşımız için seferber edilmiş durumda. Özellikle de vatandaşlarımızın sağlık gibi hayati bir konuda en iyi hizmeti alması için büyük bir gayret ve özveri ortaya konuluyor” dedi.

“Tanıların konulmasına yardımcı olacak”

Rektör Erol Yaşar ise yeni cihazla birlikte birçok farklı çekim türünün yapılabileceğini belirterek, “Hasta konforu ve güvenliğinin ön planda olduğu cihazımızın özellikle onkoloji, kardiyoloji ve beyin cerrahi gibi bölümlere başvuran hastalarımızın tanılarındaki önemli ipuçlarına önemli katkılar sunacaktır. Yeni cihazımızın 70 santimetre hasta tüneli açıklığına sahip olmasıyla hastalarımızın MR çekimine uygun konforu artacaktır. Bu sayede kapalı yerde kalma korkusu ve kilo fazlası olan hastalarımız da rahatlıkla çekimini yaptırabileceklerdir. Cihazımızda bulunan yapay zeka destekli teknolojiler sayesinde teknikerlerimizin de işi kolaylaşırken, çekim süreci de buna paralel olarak azalmış olacaktır. Yeni MR cihazımızla birlikte daha hızlı, doğru ve kaliteli görüntüler elde edilecek, günde ortalama 80 hasta ile 120 tetkik ile randevu sırası verilen süreler azami şekilde kısaltılmış olacaktır. Tıp fakültesi hastanesi olarak teknolojik gelişmeleri takip ederek, bölge halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalara devam edeceğiz. Yakın zamanda yeni tomografi cihazımızın da alım sürecini tamamlayarak, bölge halkımızın hizmetine sunacağız. MR cihazımızın alınmasında destek ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Etiket: mersin, MEÜ, Tıp Fakültesi , MR, cihaz

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA