Vali Pehlivan’ın şarkı performansı alkış topladı
Tarih: 11 Haziran 2024 Salı 13:29

Güray Gürdal


Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin’in simgesi UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesinde olan Kızkalesi’nde, Dünyaca ünlü kanun virtüözü Ahmet Baran eşliğinde şarkı söyledi. Pehlivan’ın performansı dinleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Akdeniz'e 321 kilometre kıyısı bulunan ve denizin ortasında bulunan Kızkalesi ile eşsiz bir görüntüye sahip olan Mersin'de turizm sezonu açıldı.

Sezonun açılmasıyla birlikte hem tatil hem de kültür turizmi için kente gelenlerle hareketlilik başladı. Bu sene sezonun açılışı nedeniyle Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Kızkalesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında kale içinde kanun sanatçısı Ahmet Baran mini bir konser verdi. Sanatçıya eşlik eden Vali Pehlivan'da Karacaoğlan'ın 'Ela Gözlüm Ben Bu Elden Gidersem' türküsünü söyledi. Mersin'in meşhur coğrafi işaretli yemeği 'tantuni' de hem usta eller hem de Vali Pehlivan tarafından kale içinde yapılarak ziyaretçilere ikram edildi.


Etiket: Mersin, Vali, Pehlivan, Kızkalesi , şarkı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA