Öğrencilere itfaiye birimi tanıtıldı
Tarih: 28 Eylül 2023 Perşembe 14:12

İHA


Bingöl’de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.

Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftasında, Bingöl’de çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu çerçevede Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimini tanıtıldı. Merkez Simani Mahallesi’ndeki bir anaokuluna giden itfaiye ekipleri, öğrencilere yangın ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattı. Daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çeken itfaiye ekipleri, etkinliği tamamladı. 

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürü Faik Artan, ''Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak 24-48 saat vardiya sistemiyle 7 gün 24 saat görev başında olan bir ekiple çalışmaktayız. 7 itfaiye aracı ve 58 personel ile yangınlara müdahale ediyor, araç kazalarına yetişiyor ve deprem, sel, çığ gibi tabi afetlerde arama kurtarma faaliyetlerinde görev alıyoruz” dedi.  


Etiket: öğrenci, itfaiye, meslek tanıtımı

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA