Yenişehir Belediyesi Engelliler Haftası’nda farkındalık yaratacak

Tarih: 13 Mayıs 2022 Cuma 16:06

Yenişehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda farkındalık oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik programı hazırladı. Düzenlenen etkinlikte Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, tiyatro ve dans gösterileri, şiir ve müzik dinletisi yapılacak.

‘Hayata Dokunuşlar Bizden Size’ sloganıyla düzenlenecek sanatsal etkinliklere dezavantajlı bireylerin yaşadıkları sorunlara karşı farkındalık yaratılacak. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında bugün ilk olarak saat 14.00’te Mersin İzem Özel Eğitim Merkezi (İZEM) öğrencileri tarafından ‘Bizden Size’ adlı tiyatro oyunu ve dans gösterisi sahnelenecek. Saat 15.00’te ise Doğu Akdeniz Engelli Dernekler Federasyonu ‘Ulusal Engelsiz Şiir Festivali’ yapılacak. Aynı gün saat 16.00’da ise Toros Devlet Hastanesi Merkez Toplum Ruh Sağlığı Müzik Dinletisi ve ‘Korona’ Tiyatro vatandaşlarla buluşacak. Etkinlikler kapsamında son olarak saat 17.00’de Toros Devlet Hastanesi Hüseyin Dağlı Toplum Ruh Sağlığı Müzik Dinletisi ve ‘Harikalar Sirki’ çocuk oyunu sahnelenecek.  (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA