Aysun Güven | GÜNEŞİN RENGİ MAVİ | Çukurova Gazetesi

 
 
 

 
image Aysun Güven
GÜNEŞİN RENGİ MAVİ

Yazı Tarihi : 4.09.2022
 E-Mail :

 

Karşında 3 aday var.
Kime oy verirsin. 
İlk aday;  suçiçeği nedeniyle yarı felçli, yüksek tansiyon hastası, anemisi ve birçok ciddi hastalığı var. Amacına ulaşmak için yalan söylüyor. Politikası için astrologlara danışıyor. Karısını aldatıyor, sigara tiryakisi ve sürekli martini içiyor. 
İkinci aday; Karşında 3 seçim kaybetmiş bir aday var. Depresyon ve iki kalp krizi geçirmiş, birlikte çalışılması imkansız ve sürekli puro içiyor. Her gece yatmaya giderken inanılmaz derecede alkol alıp üstüne uyku hapı alıyor. 
Üçüncü aday; Madalyalı bir savaş kahramanı, kadınlara saygılı. Hayvanları seviyor. Sigara kullanmıyor, arada sırada bira içiyor.
Hangi adaya oy verirdin?
Üçüncü aday diye bağırdığınızı duyuyorum.
Ama böylelikle  Franklin D. Rooselvelt ve Winston L. Churcill  elediniz. 
Hazır olun seçtiğiniz aday Adolf Hitler…..
Hangi yaşta olmanız umrumda değil ya da nasıl bir ortamda büyüdüğünüz, nasıl şartlara mazur bırakılarak çalıştığınız, nasıl bir depresyonda olduğunuz, kendinize yapılan haksızlıkları hak etmediğinizi düşündüğünüz o en karanlık geceleri ne kadar uzun geçirdiğiniz, bitirmeyi düşünüp de bitiremediğiniz onca ilişkiyi…. tek umrumda olan……..
Bir gün bir an da olsa “DÜNYANIN SİZİN HAYAL ETTİĞİNİZ GİBİ BİR YER OLMADIĞINI”anlamanız…
Ben nerede hata yaptım yerine, bunu bana kim yaptı komplo teorileri üretmek nedense “bir musibet bin nasihatten iyidir”atasözünü dinlememekten öteye gidemiyor gibi.
Bildiğini okumak sana yolu uzatır, hiçbir şey göründüğü gibi değildir.
Çocukken ayağı takılıp düşünce babası tarafından sehpaya tokat atılan bir toplum ise geleneğinde bu çemberin içinden çıkmak için ekstra çaba harcamaya yatkın insanlara bol şanslar...


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA