image Erol Kamalak
ANNELERİ DEĞİL, MAAŞINI SEVİYORUZ

Yazı Tarihi : 9.05.2022
 E-Mail :

 

 

Bir anne evladını 9 ay karnında, 3-5 sene kucağında ve ömür boyu kalbinde taşır. Evlat ise….

 

HAYIRSIZ EVLAT

Günümüzde evlatlar, annesi hayattayken aramıyor. Annesi hastayken doktora bile götürmüyor. Komşular tarafından hastaneye götürülüyor. Her şeyi ile komşular ilgileniyor. Dokuz evlat büyümüş ama bir tanesi sahip çıkmıyor. Yaşadığında annesine sahip çıkmayan hayırsız evlat, annesi ölünce morg duvarlarını inletiyor. Annesinin hayrına yemek verip, lüks mezarlar yapan hayırsız evlat gördüm.

 

EVLAT SESİNE HASRET OLAN ANNELER

Öyle annelerimiz var ki, evladının sesine hasrettir. Bir kulağı kapı zilinde diğer kulağı evinin zilindedir. Acaba, evladım ne zaman gelecek hasretiyle yanıp tutuşuyor. Gözü açık giden annelerimiz var.

 

EVLATI, ANNESİNDEN AYIRAN ANNELER VAR.

Çocuklarının mürüvvetini görmek bir annenin en büyük isteğidir. Çocuğu evlendikten sonra aradan zaman geçtikten sonra, eşlerden biri ya annen, ya ben diyerek tehdit eder. Kazanan evlilik kaybeden Anne olur.

 

ANNENİN EVİ, VALİZİ OLUR…

Anneye oğlunun ve kızının evi zindan olur. Erkek oğlunun evinde kalan anne, gelinin

Psikolojik şiddetine maruz kalır. Gelinin bir bakışıyla anne sessiz sedasız elinde valiziyle evladın evini terk eder. Kızının evine gittiğinde, damatı davranışlar bu evde çok kaldın. Huzursuz oluyorum mesajı verir. Küçükken annelerimizi paylaşmıyoruz. Büyüdüğümüzde annemiz evden ne zaman gidecek diye gözlüyoruz.

 

ANNEMİN MAAŞINI EN ÇOK SEN ALIYORSUN…

Çoğu ailede kangren sorun olmuştur. Benim annem bütün maaşını o evladına veriyor.  Bana hiçbir şey vermiyor. Kime maaşını veriyorsa, o baksın… O kızına altın verip ev aldı. O toruna hep altın alıyor. Benim oğluma beş lira vermiş değil… Şimdilerde Anneleri değil, bize verdiği parayı seviyoruz.


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA