Otoyol ve köprü ücretleri zamlandı
Tarih: 14 Mayıs 2024 Salı 23:14

Haber Merkezi


Gece yarısından itibaren, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde bir artış yaşanacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü ve Yap-İşlet-Devret kapsamında faaliyet gösteren özel şirketler, 15 Mayıs Çarşamba günü saat 00.00'dan itibaren geçerli olmak üzere yeni tarifeler belirledi.

Bu değişiklikle birlikte, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri geçiş ücretleri de güncellendi. Buna göre, araçların aks aralığına ve aks sayısına göre farklı ücretler uygulanacak. Örneğin, aks aralığı 3.20 metre altındaki iki akslı araçlar için geçiş ücreti 24 TL olarak belirlenirken, aks aralığı 3.20 metre ve üzeri olan iki akslı araçlar için bu ücret 30 TL olacak. Üç akslı araçlar için geçiş ücreti 67 TL iken, dört ve beş akslı araçlar için bu ücret 132 TL olarak belirlendi. Altı ve daha fazla aksa sahip araçlar için ise geçiş ücreti 175 TL olarak açıklandı. Motosikletler için geçiş ücreti ise 10 TL olarak belirlendi. Detaylar için takipte kalın...


Etiket: otoyol, köprü, geçiş ücretleri, karayolları

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA