Ak Partili Kıratlı, batı ülkelerine sitem etti
Tarih: 20 Kasım 2023 Pazartesi 16:35

Haber Merkezi


Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, İsrail’in Filistin saldırılarına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD ve Avrupa ülkelerine sitem etti. Kıratlı, ‘’Konu Ukrayna olunca dünyaya adalet dağıtan, Ukrayna’nın yanında askeri, insani her türlü desteği veren ABD ve Avrupa’nın tek dişi kalmış medeni devlet ve toplulukları söz konusu Filistin olunca kör, sağır, dilsiz kalıyor’’ dedi.

‘’Soykırıma ses çıkarılmıyor’’
Şu ana kadar Filistin’de 5000’den fazla çocuk, 13.000 yaşlı, kadın ve sivilin yaşamını yitirdiğini hatırlatan Ak Partili Vekil, ‘’Katil İsrail’in yaptığı soykırımda ne ABD, ne de Avrupa sesini çıkarmıyor. Müslümanlar olarak başımız sıkıştığında Ebabil kuşlarını çağırıyoruz. Halbuki Ebabil kuşları sen, ben, Ahmet, Osman, Ayşe, Fatma, hepimiz’’ diye konuştu.

‘’İsrail’e borcumuz yok’’

Elimizle ve dilimizle bu katliamı durdurmaya çalışacağız ifadelerini kullanan Kıratlı, ‘’Dünya sussa da biz susmayacağız, çünkü bizim İsrail’e borcumuz yok, bizim adalet terazimiz güçlüden yana değil haklıdan yana’’ açıklamasında bulundu.


Etiket: ak parti, ali kıratlı, filistin, israil

 
  GÜNCEL
 
 
  SOSYAL MEDYA

 
  GAZETEMİZ

 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukurovagazetesi.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. cukurovagazetesi.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA