Müdür Koca: “Mersin’de Avrupa Kalite Etiketi sayısı 702’ye çıktı”

Tarih: 21 Haziran 2022 Salı 16:22

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin’in 2015-2021 yılları arasında 4 kez Türkiye birinciliği elde ederek nitelik odaklı çalışmaları ile eTwinning faaliyetlerinde öncü il olma başarısını gösterdiğini belirterek, “2021’de ilimizde eTwinning okul sayısı 236’dan 469’a, Ulusal Kalite Etiketi sayısı 774’ten bin 737’y, Avrupa Kalite Etiketi sayısı 459’dan 702’ye çıktı” dedi.

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni düzenlendi. Törene, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi Etkinlik Yöneticisi Turan Göre, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve eTwinning projelerinde ulusal ve Avrupa etiketi alan okullarda görevli öğretmen ve okul müdürleri katıldı. Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende, katılımcılara tanıtım videosu izletildi.

 

“MERSİN, 4 KEZ TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ ELDE ETTİ”

Müdür Koca, törende yaptığı konuşmada, Mersin’de başlangıcından bugüne eTwinning katılım ve etiket sayılarının her geçen yıl hızla arttığını söyledi. Koca, “2021 yılı verilerine göre, ilimizde kalite etiketi alan proje sayısı 323'ten 795'e, kalite etiketi alan öğretmen sayısı 492'den bin 164'e, eTwinning okul sayısı 236'dan 469'a, Ulusal Kalite Etiketi sayısı 774'ten bin 737'ye, Avrupa Kalite Etiketi sayısı 459'dan 702'ye çıkmıştır. Mersin, 2015-2021 yılları arasında 4 kez Türkiye birinciliği elde ederek nitelik odaklı çalışmaları ile eTwinning faaliyetlerinde öncü il olma başarısını göstermiştir. Projelerde emeği geçen tüm meslektaşlarıma ve paydaşlarımıza katkıları için yürekten teşekkür ediyorum. Kıymetli öğretmenlerim ve sevgili öğrencilerim, sizlerin bu projelerin hayata geçmesindeki emeğiniz çok büyük. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizlerle gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” diye konuştu. (İHA)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA