Mersin İŞKUR’un ‘İnsan Kaynakları Gelişim Programı’ başladı

Tarih: 11 Mayıs 2022 Çarşamba 14:22

Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü koordinasyonunda, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu ile planlanan İnsan Kaynakları Gelişim Programı eğitimi başladı.

Mersin İŞKUR bünyesinde kurulan ve Mersin ilinde bulunan kurumsal firmaların insan kaynakları yetkililerinin üyesi olduğu Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Platform kurucu üyelerinin de içinde bulunduğu ve gönüllülük esasına dayalı İnsan Kaynakları Yöneticilerinden oluşan eğitim kadrosu ile İnsan Kaynakları alanında çalışmak isteyen ya da kendini geliştirmek isteyen katılımcılara ‘İnsan Kaynakları Nedir? İnsan Kaynakları Yönetimi Süreçleri Nelerdir? Personel Özlük Yönetimi, İşe Alım Yönetimi, Bordro Yönetimi, Temel İş Hukuku, Kariyer ve Yetenek Yönetimi, Performans Yönetimi’ konularında iş hayatına yönelik uygulamalar ile üç hafta boyunca hafta içi her gün mülakatlarda başarılı olmuş 41 katılımcıya eğitim verilmesi planlanmaktadır. 9 Mayıs tarihinde tanışma toplantısı gerçekleşen program ile eğitim sonunda İnsan Kaynakları alanında nitelikli personeller yetiştirilerek katılımcıların işgücü piyasasına erişimlerinin arttırılması hedeflenmektedir.Mersin İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ercan Gön’ün açılış ve teşekkür konuşmaları ile başlayan tanışma toplantısı, Mersin İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı ve Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu Yöneticilerinden Süleyman Erkan Şanlı, Ayşe Gül Bozkurt, Mehmet Öncü; Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu Yönetici ve Kurumsal Firmaların İnsan Kaynakları Uzmanlarından oluşan eğitici kadrosunda bulunan Murat Aslan, Tuğçe Gül Çevik, Gül Lorasulam İnan, Metin Ergen, Osman Akça, Pakize Özel, Hatice Koçdağ ve Adana, Ankara, Denizli, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Niğde gibi Türkiye’nin birçok farklı şehrinden bu alanda eğitim almak isteyen 41 katılımcının kendilerini tanıtmaları ile son buldu.Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu Yöneticisi Şanlı, toplantıda adayları eğitim süreci hakkında bilgilendirerek, eğitim programının modülünün hazırlanmasında emeği geçen, gönüllülük esasıyla eğitim verecek olan tüm insan kaynakları yetkililerine teşekkür etti.(Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA