‘Akdeniz’in Saklı Nağmeler Kadınlar Korosu’ tam not aldı

Tarih: 11 Mayıs 2022 Çarşamba 14:20

Akdeniz Belediyesi’nin öncülüğünde kurulmuş olan Akdeniz’in Saklı Nağmeler Kadınlar Korosu, Anneler Günü’ne özel olarak konser verdi. Konsere katılan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, “Akdeniz ne yazık ki en çok kadınların ve gençlerin ezildiği bir ilçe konumunda. Bu durumları gözeterek göreve geldiğimizden bu yana çeşitli hizmet ve projeler üreterek programlar yapmaya devam ediyoruz. Kadın kooperatifleri kurduk. Şu an Sanayi Bakanlığımızın desteği ile Türkiye’nin birçok yerinden sipariş alacak duruma geldiler. Ayrıca anne-kız projemiz ile devamlı kamplara gönderiyoruz” dedi.

Haber – Vecdi Yenigül

Akdeniz Belediyesi’nin kurmuş olduğu, Akdeniz’in Saklı Nağmeleri Kadınlar Korosu, 'Anneler Günü' etkinlikleri kapsamında 'Şarkılarla Şiirlerle Anneler' konseri keyifli anlara şahit oldu. Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan konsere, Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun eşi Zeliha Su ile Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın eşi Behiye Gültak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Başkonsolosu Zelihe Mendeli, Toros Üniversitesi Rektörü Ömer Arıöz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, Ticaret İl Müdürü Hacı Akif Yıldız, Mersin Devlet Opera ve Bale Müdürü Serbülent Biçer ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaşlar katıldı. Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Mersin Opera ve Bale Müdürlüğü'nün katkılarıyla oluşturulan koro izleyecilerin ve sanatseverlerin beğenisini aldı. Şef Reyhan Bezdüz ile Şengül Dinler Özal'ın yönetiminde iki saat süren konserde, Akdeniz’in Saklı Nağmeleri Kadınlar Korosu'na piyanoda Rufina Usmanova, perküsyonda Alper Kılıç, Obua ve flütte Bilal Güncan, Vokalde Helin Bülbül ve gitarda Burcu Günemre Orki eşlik etti.

 

"KADIN KOOPERATİFLERİ KURDUK”

Akdeniz’in bu şehrin kalbi, her şeyi olduğunu söyleyen Gültak,“Akdeniz, paraların kazanıldığı, ticaretin yapıldığı, Serbest Bölge'nin, limanın, organize sanayi bölgelerinin olduğu bir yer. Akdeniz'de para kazanılmazsa Mersin'de bu kadar zenginlik olmaz. Ancak Akdeniz ne yazık ki en çok kadınların ve gençlerin ezildiği bir ilçe konumunda.  Bu durumları gözeterek göreve geldiğimizden bu yana çeşitli hizmet ve projeler üreterek programlar yapmaya devam ediyoruz. Kadın kooperatifleri kurduk. Şu an Sanayi Bakanlığımızın desteği ile Türkiye'nin birçok yerinden sipariş alacak duruma geldiler. Ayrıca anne-kız projemiz ile devamlı kamplara gönderiyoruz. Geçtiğimiz hafta bölgemizdeki hanımefendileri Gaziantep'e geziye götürdük; Mut, Hatay, Tarsus'a da götüreceğiz. Bu hizmetimiz de devam edecektir" şeklinde konuştu.

"KOROMUZU BİRÇOK ETKİNLİĞİMİZDE GÖRME FIRSATINIZ OLACAK”

İlçenin her kesiminden kadının yer aldığı kadınlar korosunun, bir medeniyetler birleşimi olup insanların önce kalbine sonra hayatına dokunarak müziğin evrenselliği ile köprüler inşa ettiğini sözlerine ekleyen Gültak, “Böylesi önemli bir günde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli sanat severlere de teşekkür ediyoruz. Koromuzu birçok etkinliğimizde de görme fırsatınız olacak. Amacımız kadınlar korosunu önce Akdeniz sonra Mersin ve tüm Türkiye’ye tanıtmaktır" diye konuştu.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA