Yenişehir’in ‘Dünya Çölyak Günü Etkinliği’ fark yarattı

Tarih: 9 Mayıs 2022 Pazartesi 15:13

Yenişehir Belediyesi, ‘Dünya Çölyak Günü’ dolayısıyla etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, glütensiz ürünler için fırın ve imalathane yapılacağını belirterek, “Bu imalathane aynı zamanda bir de atölye içerecek. Bu atölyede sizler geleceksiniz, kurslar alacaksınız, glütensiz ürünü nasıl üretebileceğinizi orada göreceksiniz” dedi.

Haber – Mehmet Çetin

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından organize edilen ve farkındalık yaratan ‘Dünya Çölyak Günü’ etkinliği Pirireis Parkı’nda büyük bir şölen ile kutlandı. Canlı müzik eşliğinde başlayan etkinlik palyaçoların çocuklar ile dansıyla devam etti. Çocuklar için hazırlanan ikramlıklar dağıtıldı. Faaliyet boyunca en çok eğlenen taraf her zamanki gibi çocuklar oldu. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit tüm annelerin Anneler Gününü kutlayarak, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün anneleri Zübeyde Hanım’ın, 2 yıl önce kaybettiğim annemin ve tüm annelerimizin günü kutlu olsun. Bir anne bir çocuk dünyaya getirebilir o çocuk bütün dünyayı değiştirebilir. Bunun en büyük örneklerinden bir tanesi Zübeyde Hanım ve Mustafa Kemal Atatürk örneğidir” ifadelerini kullandı.

“BİZ BU ALANI BOŞUNA SEÇMEDİK”

Özyiğit, Mersin Çölyak glütensiz Beslenme Derneği Başkanı Ömer Arslan ile yaptığı görüşmelerin ve vatandaşla yapılan görüşmelerin bu süre zarfında yol gösterici olduğunu belirterek, “Glütensiz ürünler için fırın ve imalathane yapacağız ve bu imalathane aynı zamanda bir de atölye içerecek bu atölyede sizler geleceksiniz kurslar alacaksınız glütensiz ürünü nasıl üretebileceğinizi orada göreceksiniz. Ve uygulama şansınız olacak” diye konuştu.  Basın açıklaması gerçekleştirilen Pirireis Parkı’nı boşuna seçmediklerini sözlerine ekleyen Özyiğit, “Biz burada bir kafeterya yapıyoruz 2 ay içerisinde burada bir kafeteryamız olacak. Güzel bir görseli olacak Eskişehir’den esinlenerek yapacağımız kafeteryanın basamakları olacak, güzel oturma yerleri olacak. Güzel bir konsepti olan bir kafeteryamız olacak. Bundan sonra glütensiz beslenmek zorunda olan vatandaşlarımızın toplanma alanı şekline dönüşecek” şeklinde konuştu.

“EMEK VEREN DOSTLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Mersin’de, Yenişehir’de birlikte yaşadıklarını dolayısıyla bir kişinin sorunu varsa bu bütün toplumun sorunu olduğunu vurgulayan Özyiğit, “Bugüne kadar ihmal etmişiz ama kısa sürede çözerek önümüze bakalım diyoruz. Bu sorunu hızla pansuman edip tedavi etmeye çaba sarf edelim istiyoruz. Bu süreçlerde emek veren dostlarıma bundan sonra süreci takip ederek somuta taşıyacak arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum” diye belirtti.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA