image Burak Karataş
Piyasalardaki hava olumluya döndü

Yazı Tarihi : 19.11.2020
 E-Mail :

 

Piyasalarda son 1 haftada yaşanan olaylar, doların ve altının sert düşüşü, Borsa İstanbul’un tarihi bir ralli yaşamasının ardından salı günü yaptığı düzeltme ve dün tekrar olumlu bir yükseliş grafiğine girmesi nakitte bekleyen yatırımcıyı yatırım yapmaya zorluyor..

 

Dolar, altın ve Borsa’daki inişli çıkışlı hava yatırımdan kaçınan iş dünyasını yatırıma zorluyor görüntüsü oluşturdu..

 

Türkiye genelinden Mersin’e inecek olursak, Lütfi Elvan’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilmesinin ardından Mersinli yatırımcının iştahı kabardı..

 

Çünkü Sayın Elvan’dan beklenti çok büyük..

 

Sayın Elvan’ın bakanlığı döneminde Mersin’de yapımı devam eden projelerin birer birer tamamlanması beklentisi kentin iş dünyasında oluştu..

 

Önümüzdeki dönem Mersin bölgenin parlayan yıldızı olma yolunda hızlı adımlarla yürüyecek..

 

Bu da iş dünyasının iştahını kabartan bir gelişme..

 

Önümüzdeki günlerde neler yaşanacağını bekleyip göreceğiz; fakat Mersin adına güzel gelişmeler yaşanacağı ve Mersin’in yatırımlarının hız kazanacağı kesin..

 

Bu anlamda eğer kentte yeni sanayi alanları oluşturulur ve yatırım çekmek için gerekli çalışmalara hız verilirse Mersin önümüzdeki yıllarda istihdam ve yatırım planlamalarında pozitif yöndeki seyrini sürdürecektir..


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA