image Burak Karataş
Yeni sektör arayışı

Yazı Tarihi : 15.10.2020
 E-Mail :

 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sonrasında iş dünyasında yeni sektör ve yeni pazar arayışları hız kazandı..

 

Kimse yaptığı işten memnun değil; iş hayatındaki yıllardır süregelen gelenekselleşmiş yöntemler pandemi sonrasında tamamen değişti..

 

İnternetten yapılan alışverişler arttı.. Paket servis çoğaldı.. Kurumsal marketler bile evlere servis hizmetine başladı..

 

İş dünyasında kimse yaptığı işten çok mutlu değil.. Belirli sektörlerin dışında herkes yeni sektör arayışında.. İşi düzenli olan sektörlerde ise yeni pazar arayışları hız kazandı..

 

Özellikle pandeminin getirdiği yasaklar ile birlikte ihracatta yaşanan tıkanmaların önüne geçmek isteyen sanayici farklı ülkelerde yeni pazarlar arıyor..

 

Bu belki de önümüzdeki süreçte ülkemizin lehine çevirebileceğimiz bur durum.. Çünkü yeni pazarlar keşfeden sanayici, eski pazarlarına da hakim olduğu zaman sahaya çok daha güçlü dönecek..

 

Yeni sektör arayışında olanların ise en çok dikkat etmesi gereken mevcut pazardaki payları ne olacak.! Bunun fizibilitesini çok iyi yapıp sonra hamle yapmaları gerekiyor..

 


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA