image Aysun Güven
PİJAMA İLE İŞE GİDİLİR Mİ?

Yazı Tarihi : 14.10.2020
 E-Mail :

 

Niçin pijama ile işe gitmek ister ki insan?

Olmadık şeyleri o kadar arzuluyoruz ki bu bizi bir süre sonra kısırlaştırıyor.

Daha kolay ulaşabileceğimiz şeyleri görmemizi engelliyor.

Pijama metaforu, aslında bir sonraki hayalinizi temsil ediyor. Örneğin; bunu söyleyen bir kişi büyük bir ihtimalle istemediği bir işte çalışıyor olabilir.

İstediğin şey mutlaka olur.

Ya olmasını istemekten vazgeçersin

Ya da onun için deli gibi çalışırsın.

Bunun seçimi o kadar çok etkene bağlı ki.

O kişinin tutkularına, egolarına, iradesine ve elbette sahip olduğu dünya görüşüne. Bu listeyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Ancak tek bir şeyi değiştiremezsiniz. O da insanların değişebildiği. Bu müthiş özellik bizim içimizde saklı onu çıkarmak için gerekli olan sadece sizsiniz.

Yıllardır insanlar, insan beyninin verdiği tepkileri önceden planlamaya ve organize etmeye yönelik çalışmalar yapılıyor. Çoğu robot teknolojisi için kullanılan bu veriler insana özgü olmakla beraber sıradan tepkileri içerdiği gibi anormal ve beklenmeyen reaksiyonları da barındırıyor.

Kalabalık olmamız; (dünya nüfusu 7.8 milyar) ve isteklerimizin gittikçe sıradanlaşması (zengin olmak, fenomen olmak, güzel olmak…)bizi biz yapan, tamamlayan özelliklerimizden uzaklara fırlatıyor. Ve bunu toplum bilincine Mısır hiyeroglifleri gibi kazıyor. Bir sonraki nesillere aktarılmak üzere.

Nesiller boyu sıradan olmak üzere.

Halbuki hepimiz özel olmak üzere dünyaya geldik.

Peki ne yapmalıyız?,

Bunu unutmayalım yeter.


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA