image Erol Kamalak
‘Cinci hoca’lara kanmayın!

Yazı Tarihi : 15.09.2020
 E-Mail :

 

Bu hafta köşemde son zamanlarda sosyal medyada dönen bir görüntüyü ele alacağım.

 

Kadınları, eşleri ile aralarını düzeltme bahanesi ile dolandırıp taciz eden kendisini 'cinci hoca' diye tanıtan bu tür insanlara inanmayı ne zaman bırakacaksınız?

 

Yıl 2020 olmuş, insanlar çareyi daha hala din tüccarları olan sahte hocalardan arıyor… 

 

Hastanelerde eşinin muayenesi için ısrarla kadın doktor talep eden yobazlar, erkek doktoru reddediyorlar. Nedense muska yazmaya gelince erkek hocaya güveniyor. Güvendiği erkek hoca, eşine cinsel istismarda bulunuyor. Bir de üstüne para veriyor.

 

Sahte hocalar dışarıdan bakıldığında namuslu, ahlaklı, dilinden Allah ve peygamber sözünü eksik etmezler. Özüne bakınca, sapık, tacizci, tecavüzcü, paracı…..

 

Sahte hocaların geçim kaynağı cahil insanların dini duygularını sömürmek.

 

Her şeyin çaresi onlardaymış gibi davranıp; çocuğu olmayanların, işsizlerin, evine bağlı olmayanların, psikolojik sorunları olanların derdine bir üfürük ve muskayla çare olacağını söyleyip, insanların dini duygularıyla oynuyorlar.  

 

Yayınlanan skandal görüntülerden sonra tüm Türkiye’nin tepkisini üzerine çeken bu zat, emniyet müdürlüğünün yaptığı operasyonla yakalandı ve cezaevine gönderildi.

 

Bu ve bunun gibi kendini cinci olarak tanıtan insanlar toplumumuzda derin bir yara açıyor.

 

Bilime değil de bunlara inandığınız sürece kazanan taraf her zaman bu yobazlar, kaybeden taraf ise her zaman siz olacaksınız…


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA