TOKİ konutları haziran ayı içinde tamamlanacak

Tarih: 8 Ocak 2021 Cuma 16:49

Akdeniz Belediye Meclisi, ocak ayı ikinci birleşim, birinci oturumunu belediye konferans salonunda gerçekleştirdi. Gerçekleşen mecliste meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Gültak, Barış, Bahçe ve Çay mahallelerini kapsayan yerinde kentsel dönüşüm projeleri hakkında bir değerlendirme yaptı. Gültak, projenin tahminen önümüzdeki haziran ayı içinde, belirlenenden daha erken tarihte tamamlanabileceğini belirtti.

Haber – Barış Köksal

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Çay Mahallesi’nde devam eden yerinde kentsel dönüşüm projesi ile Barış ve Bahçe mahallelerinde yakın zamanda başlayacak olan projeler hakkında açıklama yaptı. Başkan Gültak; “Kentsel dönüşüm projeleri, Mersin için kaçınılmazdır. Mersin’in değişimi, gelişimi ve daha da yaşanılabilir bir kent olmasının yolu kentsel dönüşümden geçiyor” diyerek, Cumhurbaşkanlığının, Barış Mahallesi’ni riskli alan ilan ederek kentsel dönüşüme dahil ettiğini ve mahalle sakinleri ile ikinci tur görüşmelerinin başladığını vurguladı.

“BU PROJEYLE MERSİN İMAR AÇISINDAN TOPARLANACAK”

Mahallede yaşayan vatandaşların projeyi onaylayarak, sözleşmeyi imzaladığını vurgulayan Gültak insanların ekonomik durumlarını ön plana çıkartarak, “TOKİ yetkililerinin de duyarlılığı ve özverisi ile vatandaşlarımızın lehine sınırlarımızı zorladık. İçinde camisi, kültür merkezi ve kreşi olan, 400’ün üzerinde konutun yer alacağı güzel bir proje. İmzalar atıldıktan sonra Barış ve Bahçe’de dönüşüm gerçekleşmiş olacak. Mersin’i imar ve yerleşim açısından toparlayacak olan yöntem bu. Yerinde dönüşümü sağlayarak, şehrimizi daha yaşanılır bir hale getirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“BU KONUTLARDA ÖNCELİK MAHALLE SAKİNLERİNİN”

Çay Mahallesi’nde gerçekleşen TOKİ konutları inşaatı hakkında da bir değerlendirme yapan Başkan Mustafa Gültak, projenin tahminen önümüzdeki haziran ayı içinde, belirlenenden daha erken tarihte tamamlanabileceğini belirtti. Gültak, “TOKİ yetkililerinden randevu aldıklarını kaydeden Başkan Gültak, “Barış ve Bahçe’de olduğu gibi, TOKİ yetkilileri, Çay Mahallesi sakinleri ile görüşmeler başlatacak. Burası tamamen Çay sakinlerine münhasır. Olacak ve vatandaşlarımızın görüşlerini de elbette alacağız. Rağbet yüksek, sıkıntı olacağını sanmıyorum. 140 dönümlük bir arazi, 14 dönüm üzerinde park ve yeşil alanları olacak. Binalar 3 ve 5 katlı. Otoparkları, bodrumları ve diğer her türlü imkâna sahip olan bir yerleşim alanı. Camisi, 32 dükkânı ve iş merkezi olan bir alan. Bu hepimiz için tarihi bir fırsattır ve bu fırsatı kaçırmayalım” diye konuştu.

KABUL EDİLEN GÜNDEM MADDELERİ ELE ALINDI

Belediye Meclisi Denetim Komisyonu dahilinde görevlendirilecek kişi ve gün sayısının, Beleidiye Meclisi tarafındna belirlenmesini içeren komisyon raporları görüşülerek üyelerin oybirliğiyle kabul edildi. Ardından ise, 2021 yılında çalıştırılacak tam zamanlı sözleşmeli personel ücretlerinin tespit edilmesi ile ilgili komisyon raporları Meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi. Belediye Kanunu’nun 49. maddesi gereğince Sosyal Yardım İşleri Müdürü kadrosu ihdası için düzenlenen 1 sayılı kadro ihdası cetveli ile ilgili teklifi içeren komisyon raporları da yine oybirliği ile kabul edildi.


Etiket: Mersin, , akdenizmeclisi, Toki,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA