MEÜ idari personeli Görevde Yükselme Sınavında ter döktü

Tarih: 23 Aralık 2020 Çarşamba 16:35

Mersin Üniversitesi idari personeline yönelik Görevde Yükselme Sınavı, ulusal sınav standartlarına ve Covid-19 tedbirlerine uygun şekilde gerçekleştirildi.

Mersin Üniversitesinden (MEÜ) yapılan açıklamaya göre, Görevde Yükselme Sınavı 21 Aralık Pazartesi günü yapıldı. Eğitim Fakültesi ve Turizm Fakültesi binalarında gerçekleştirilen sınava 14’ü şube müdürlüğü, 144’ü şef kadrosu için olmak üzere toplam 158 personel katıldı. Sınav, Covid-19 tedbirleri kapsamında büyük bir titizlikle gerçekleştirildi. HES kodu sorgulaması ile ateş ölçümü yapılarak binalara alınan personel, maskeli bir şekilde ve mesafe kurallarına uygun olarak salonlarda görevde yükselmek için ter döktü. MEÜ Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen sınav, Türkiye’de yürütülen ulusal sınav standart kalitesi gözetilerek uygulandı. Hazırlanan sınav evrakı kapalı kutularda sınav görevlilerine teslim edildi. Gözetmenler nezaretinde gerçekleştirilen sınav sorunsuz tamamlandı. MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, sınavın şeffaf ve güvenli bir şekilde hazırlanması ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Sınav sonuçlarının ardından görevde yükselecek tüm personelimize yeni unvanlarının hayırlı olmasını diliyor, görevlerinde başarılarının devamını temenni ediyorum” dedi. (İHA)


Etiket: MersinÜniversitesi, sınav


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA