Hasan Yıldırım: Sektörde yeniliklerin önünü açmak istiyoruz

Tarih: 20 Kasım 2020 Cuma 15:33

Yılbor Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, 2008 yılında kurulan akredite laboratuvarları ile yeniliklerin önünü açmak istediklerinin altını çizerek, “Laboratuvarımızda sürekli gelişim ilkesi ile, yaptığımız işte inovasyonun önünü açmak” dedi.

12 yıldır hizmet veren Yılbor Boru Akredite laboratuvarının 7 kişiye istihdam sağladığını vurgulayan Yılbor Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, “Türk Akreditasyon Kurumu tarafından, laboratuvarımızın teknik yeterliliği ve yönetim sistemi denetlenmiş olup, TS EN ISO/IEC 17025 standardının şartlarını sağladığımız tespit edildiğinden toplam 12 parametreden akredite edildik. Bölgede plastik boru ve ek parça analizleri yapıp, TÜRKAK’tan akredite olan ilk laboratuvarız. Laboratuvarımızda;  Polietilen (PE) ham madde, boru ve ek parça, Polipropilen (PPR) ham madde, boru ve ek parça, Polivinil Klorür (PVC) atık su boru ve ek parça, Polivinil Klorür (PVC) temiz su borusu analizleri yapılmaktadır” dedi.

 

“ÖZEL SEKTÖR VE KAMUYA HİZMET VERİYORUZ”

Yıldırım, hem özel sektöre hem de kamuya hizmet vermekte olduklarının altını çizerek, “Özel sektörde; müteahhitlere, plastik boru ve ek parça üreticilerine, kamuda ise, İller Bankası, Devlet Su İşleri, Belediyeler, İl Özel İdareleri, Üniversitelere hizmet verilmekte ve iş ortaklığı yapılmaktadır. Kamu kurumlarının vatandaşa hizmet vermek adına aldıkları plastik boru ve ek parçaların, laboratuvarımıza test için gelmesi ile birlikte, ilgili TSE ve ISO standartlarına uygun olup olmadığına bakılarak, gizlilik ve tarafsızlık ilkelerimize dikkat ederek analiz yapıp akredite deney raporu düzenleniyor” şeklinde konuştu.

 

“SEKTÖRDE YENİLİKLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTİYORUZ”

Hasan Yıldırım son olarak, “Laboratuvarımızda sürekli gelişim ilkesi ile, yaptığımız işte inovasyon sağlayarak sektörümüzün önünü açmak hedefindeyiz. Hem giriş kalite kontrol, hem proses, hem de çıkış kalite kontrol ile, üretim hatalarını en aza indirmek istiyoruz. Müşteri memnuniyet seviyesini, verdiğimiz hizmetlerin zamanında gerçekleşme oranını en üst seviyede tutarak sektörümüze en iyi şekilde hizmet etmek için ekibimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

 


Etiket: Yılbor, istihdam, Hasanyıldırım, Sektör


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA