RANTA ÖZEL YAYA YOLU!

Tarih: 16 Kasım 2020 Pazartesi 19:45

Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Kuyuluk Mahallesinde bulunan Hüsamettin Cindoruk Caddesinin yol genişliği daha önceki dönemlerde 12 metre iken 7 metreye düşürülerek yaya yoluna dönüştürüldü. Dönüşümün ardından gazetemize konuşan bölgedeki vatandaşlar, cadde üzerinde rant kokusunun geldiğini söyledi.

Özel Haber-Gencay OLCAN

AKILLARDA SORU İŞARETLERİ VAR!

Mezitli’nin 1/1000’lik planlamasının yapıldığı günlerde Kuyuluk Mahallesi’nde bulunan Hüsamettin Cindoruk Caddesi, yeni yapılacak hastane, okul ve konut alanları ile yoğun trafik yükü altında iken, cadde yol genişliğinin 12 metreden 7 metreye düşürülerek yaya yoluna dönüştürülmesi akıllarda soru işareti bıraktı. Nüfusu sürekli artan Kuyuluk Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, Mezitli Belediyesinin trafik yoğunluğunu azaltması için yeni yollar açması gerektiğini savundu. Öte yandan CHP’li bir Mezitli Meclis Üyesi ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; ileriki yıllarda oluşabilecek trafik yoğunluğundan sorumlu olmayacağını bildirdi.

“KENDİ HALİNE BIRAKILMIŞ BİR ŞEHRİMİZ VAR”

Mezitli Belediyesinin söz konusu caddeyi daraltarak yürüyüş yolu yapmasına tepki gösteren vatandaşlar, bunun yanında trafik yoğunluğunu azaltmak için 2. ve 3. Çevre yoluyla ilgili bir şey yapılmadığını iddia ederek, “Büyükşehirden bekleniyor, büyükşehir devletten bekliyor. Çıkmaza giriyor. Derenin içerisine en azından ara sokaklarda araç köprüsü yapılmalı ki bu iki yola araç girdi çıktı sağlasın karşılıklı onda da çaba yok. Yazın trafik felaket, kışın da trafiğin eksikliği yok. Kendi haline bırakılmış bir şehrimiz var. Doğaçlama gidiyoruz” dediler.


Etiket: RANT, mersin, mezitli, yol


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA