Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği Programı kapsamında staj gören öğrencilere iş kulübü eğitimi verildi

Tarih: 15 Ekim 2020 Perşembe 13:53

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İş Kulübü dezavantajlı gruplara yönelik eğitimlerine Mersin İŞKUR Koordinasyonunda, Mersin İŞKUR İş Kulübü ve Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu iş birliğinde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen Staj Seferberliği Programı kapsamında kamuda staj gören Üniversite öğrencilerine yönelik olarak verdiği iş gücü piyasasına hazırlık eğitimleriyle devam ediyor.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen Staj Seferberliği Programı Kapsamında Mersin Çalışma ve İş Kurumunda Staj gören Üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen iş kulübü eğitimlerine katılan öğrencilere eğitim sonunda katılım sertifikası verildi.Kulüp eğitimlerinde öğrencilere özgeçmiş hazırlama beden dili, imaj yönetimi, mülakat teknikleri konularında İş kulübü Liderleri tarafından ücretsiz uygulamalı eğitimler verilmesinin yanı sıra Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu üyesi Altun Lojistik İnsan Kaynakları Müdürü Murat Aslan tarafından öğrencilerin bir iş yerinde yapılan mülakatın nasıl yapıldığını deneyimlemesi ve iş hayatına bir adım önde başlaması amacıyla mülakat canlandırmaları yapıldı. İş Kulübü Eğitimi sırasında öğrencilere iş hayatına yönelik bilgiler veren Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Halil BOZKURT, İşsizlikle mücadele çerçevesinde dezavantajlı grupların istihdama katılması amacıyla İş Kulübünün çalışmalarıyla iş arayanlara iş gücü piyasası ve firmaların işe alım süreçleri hakkında eğitimler vererek yol gösterdiğini, kadınların, engellilerin, iş gücü piyasasından uzak kalmış vatandaşların, gençlerin, öğrencilerin, geçici koruma altındakilerin işe girişlerinin önündeki engelleri kaldırmak üzere kişiye özgü yeni çözümler sunduğunu ve katılımcıların iş hayatına bir adım önde hazırlandığı ifade etti. (Haber Merkezi)

 


Etiket: Mersin, işkur, eğitim


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA