“Dolar Bakan’dan daha hızlı koşuyor”

Tarih: 11 Ekim 2020 Pazar 19:02

Partisinin Mersin 1’inci Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Mersin’e gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidara Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden yüklendi. Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programını eleştiren Davutoğlu, “2021’de bu programa göre Dolar 7,68 olacakmış. Bu muhteşem hedef zaten Dolar’ı umursamayan o çokbilmiş Bakan konuşmaya başladığında Dolar 7,68’i geçti. Yani Dolar Bakan’dan daha hızlı koşuyor” dedi.

Haber-Gencay OLCAN

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen kongrede sosyal mesafe kurallarına uyuldu. Partililer içeriye maske ve ateşleri ölçülerek alındı. Kongrede konuşan Davutoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Mersin İl Kongresi ile birlikte 41'inci kongrelerini düzenlediklerini söyleyen Davutoğlu, büyük kongreyi yapmaya hak kazandıklarını kaydetti. En kısa sürede 81 ilde de kongrelerini tamamlayacaklarını dile getiren Davutoğlu,“1946 seçimlerinde sandıklara el koymak isteyen jandarmaya karşı 'sandık namusumuzdur' diyerek sandıkların üzerine kapanan Arslanköylü kadınlarımızın destanına tanıklık eden Mersin, bir destana daha şahitlik ediyor. Mersin 1. Olağan İl Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

“ADIM ATMADIĞIMIZ YER KALMADI”

Mersin’in her ilçesinde ve her beldesinde teşkilatlanacaklarını söyleyen Davutoğlu, “Teşkilatlanmadığımız tek bir mahalle ve köy kalmayacak. İnşallah aldığımız kararla 1 Kasım tarihinden büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Geçen yılın Aralık ayından beri her türlü baskıya ve engellemeye yok saymaya rağmen ilmek ilmek bir hikaye dokuduk. Taş üstüne taş koyduk. Neredeyse adım atmadığımız yer kalmadı. Biz Türkiye’nin parlak geleceğini temsil ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BAKAN’IN O DOLAR’A YETİŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL

İktidara Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden yüklenen Davutoğlu, Bakan Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programını eleştirdi. “İşte ekonomimizin hali” diyen Davutoğlu, “Akıl alır gibi değil. Yeni, en yeni yeni kılıflar adı altında bir program açıkladılar. 2021-2020-2023 hedefleri koymuşlar. Geçen gün ekonomi kurmaylarımızla bütün bu hedefleri birer birer irdeledik. Yalnız ekonomimizin uçtuğu doğru. İşte bakın yeni ekonomik programın Dolar hedefleri ne oldu? Ne uçtu bakın. 2021 bu programa göre Dolar 7,68 olacakmış. Bu muhteşem hedef zaten Dolar’ı umursamayan o çokbilmiş Bakan konuşmaya başladığında Dolar 7,68’i geçti. Yani Dolar Bakan’dan daha hızlı koşuyor. Bakan’ın o Dolar’a yetişmesi mümkün değil. Çünkü nefesi, bilgisi, tecrübesi yetmez. En önemlisi de ahlakı yetmez. Yahu madem Dolar’ı umursamıyorsun niye hedef koyuyorsun. Bu ülkemizi dünyaya neden rezil ediyorsunuz. Türk Lirası’nı niye yerlerde süründürüyorsunuz” şeklinde konuştu.


Etiket: gelecekpartisi, ahmetdavutoğlu, mersin, beratalbayrak, hükümet, eleştiri, dolar, tl


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA