Büyükşehir’den yerel tiyatro emekçilerine büyük destek

Tarih: 7 Ekim 2020 Çarşamba 16:10

Mersin Büyükşehir Belediyesi, pandemi dolayısıyla güç durumda kalan ve oyunlarını sergileyemeyen yerel tiyatro topluluklarına destek oldu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen tiyatro gösterileri, Tiyatro Kulis’in “Aşk-ı Analiz” adlı oyunu ile başladı. Salgın önlemlerinin alındığı alanda tiyatro toplulukları, 11 Ekim’e kadar 13 farklı oyun ile izleyenlerin karşısına çıkacak.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in sanata verdiği önem doğrultusunda Mersin’de birçok etkinliğe imza atan Büyükşehir Belediyesi, bunlara bir yenisini daha ekledi ve yerel tiyatro topluluklarına destek verdi. Başkan Seçer, modern, çağdaş, sanat, kültür ve kardeşlik kenti Mersin’i yaratmak istediklerini belirterek,“Tiyatro çok önemli. Geçmişten bugüne, geleceğe insan yaşamını anlatan bir sanat dalı” diyerek, tiyatroya verdiği önemi her fırsatta dile getiriyor.

TİYATRO TOPLULUKLARI 13 FARKLI OYUN SAHNELEYECEK

Tiyatro Kulis’in “Aşk-ı Analiz” adlı oyununun gösterimine Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş ile Mersin Tiyatro Derneği Başkanı Melih Kayadelen katıldı.“Sahnemizi paylaşıyor, perdeleri birlikte açıyoruz” sloganıyla yerel tiyatro topluluklarına destek amacıyla düzenlenen gösteriler, Koronavirüs önlemlerinin alındığı Polis Evi’nin karşısında yer alan Kültür Park içerisindeki Amfi Tiyatro’da 11 Ekim’e kadar her akşam saat 20.00’de başlayacak. Tiyatro toplulukları 13 farklı oyun sahneleyecek.

ÖZDÜLGER: “SANAT UMUDUNU KAYBETMİŞ İNSANLARA UMUT VERİR”

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Bengi İspir Özdülger,yerel tiyatro topluluklarının ilk oyununa katılmanın ve güzel bir başlangıç yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Şehrimizde, her yerde sanat konu olsun, müzik olsun, tiyatro, heykel, resim olsun istiyoruz ve bunu sizlerle birlikte başaracağız. 13 tiyatro topluluğumuzun gösterilerini izleyeceğiz. Sanat umudunu kaybetmiş insanlara umut verir, yolunu kaybetmişlere yol gösterir, hayatı güzelleştirir. Onun için sanat her daim olmalı. Değerli tiyatro topluluklarımızla birlikte siz değerli sanatseverleri buluşturuyor olmak Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin haklı bir gururu” dedi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, tiyatronun önemine dikkat çekerek,“Tiyatroyu halkın ayağına götürmek gerekiyor. Bazen sokakta olmalı, bazen yaylada, bazen meydanda olmalı, halkın arasında olmalı, açık havada olmalı” dedi.

KAYADELEN: “BU BİR İLKTİ AMA SON OLMAYACAK”

Mersin Tiyatro Derneği Başkanı Melih Kayadelen, yerel yönetimlerin katkısıyla ve desteğiyle sanatın Mersin’in her köşesine ulaşacağını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ve bir ilk olan bu etkinliğe katkı sunan bir dernek olarak mutluluğumuz çok büyük. Bu bir ilkti ama son olmayacak. Hayat damarlarımızdan birinin ama en önemlisinin kopmaması için bu etkinliği başlatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e derneğim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)


Etiket: mbb, yerel, tiyatro


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA