Kılavuz’dan, tarım hakkında geniş kapsamlı önerge

Tarih: 15 Eylül 2020 Salı 15:28

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin’de tarım arazilerinin kullanım oranlarının azalmasının, tarımsal üretimin düşmesinin, üreticilerin borçlanmasının sebepleri ile tarımsal üretimde girdi maliyetlerinin azaltılması ve tarım destek paketlerinin sürekli hale getirilmesine yönelik TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu.

Önergede, “Mersin’de tarım arazilerinin kullanım oranlarının azalmasının sebepleri üzerine bir çalışma yapılmakta mıdır?” denildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verildi: “Mersin’de tarım arazilerinin kullanım oranlarının azalmasının sebepleri üzerine bir çalışma yapılmakta mıdır? Mersin’de yapılan tarımsal üretimin düşmesinin önüne geçmek adına bakanlığınızın bir çalışması var mıdır? Mersinli üreticilerin borçlanmalarının sebepleri üzerine bakanlığınızın bir çalışması var mıdır? Mersin’de tarımla uğraşan çiftçilerin girdi maliyetlerinin azaltılmasına yönelik bir çalışma yapılmakta mıdır? Tarım Destek Paketlerinin artırılması ve sürekliliğinin sağlanması adına bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?” (Haber Merkezi)

 

 

 


Etiket: kılavuz, tarım, önerge, mersin


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA