“Zeytin Karası” büyük ilgi görüyor

Tarih: 27 Temmuz 2020 Pazartesi 17:50

Sosyal medyada “Master Tatlıcı” kullanıcı adı ile yarım milyona yakın takipçisi bulunan Psikolog-Yazar Hasan Ceylan, “Zeytin Karası” adlı yazdığı ilk kitabının tanıtımını yaptı. Pandemi sürecinin de anlatıldığı ilk kitaplardan biri olan ‘Zeytin Karası’ büyük ilgi görüyor.

Haber-Gencay OLCAN

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya Tepe ve kentteki gazeteciler ile bir araya gelen Psikolog-Yazar Hasan Ceylan, kitap hakkında konuştu. “Hayatta yaptığımız seçimleri bugünkü bilincimiz mi yaptırıyor? Yoksa geçmeyen geçmişimiz mi yaptırıyor?” sözleriyle kitabını tanıtmaya başlayan Ceylan, “İnsanlar, kitabımı okurken kendilerini görüyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor. Okuyucularımın hayatına bir nebze de olsa dokunmak beni daha çok yazmaya teşvik edecektir” dedi. Kitabın arka sayfasından kesitler okuyan Ceylan, “Geçmiş bazen sadece bir kelime olmaktan ileri gitmez hayatımızda. Çünkü geçmemiştir henüz. Hissettirdikleri geçse bile, hayatımıza yön vermeye devam etmektedir. Yaşam modelimiz, iş yapma şeklimiz, evleneceğimiz insanı seçme, aşık olduğumuz kişi, aşkı yaşama biçimimiz hepsi geçmiş dediğimiz, fakat henüz geçmeyen kodlanmış ve öğrenilmiş durumlardan dolayı yaptığımız seçimlerdir. Bizler seçimimizi bilinçli bir şekilde yaptığımızı düşünürken, bilinç dışında bir güç çoktan seçimini yapmıştır. Bizimkisi bir zeytin modeliydi. Bir daha böyle sevilmeyeceğini bile bile gitti mi? Bırak gitsin. İntikam almaya filan da çalışma. Nasıl ki senin başkalarına yaptığın kötülüklerin intikamını aldı senden hayat. Ondan da alacaktır. Bekle, kim İbrahim, kim Deniz diyeceksiniz. İbrahim benim, Deniz sensin. Onlar, yani narsistler? Onlar her yerde, farklı sıfatlardalar. Öğretmen, sevgili, amca, dayı, arkadaş, dost, eş, hatta anne, baba. Dikkat et belki de kendine aşıktır. Asla kim olduğunu unutma. Bu kitap kendinden vazgeçip, geçmişi için yaşayanlara, geçmişi hala geçmeyenler için yazıldı. Şimdi sor kendine ‘Ben kimim?’”  şeklinde konuştu.

 

HASAN CEYLAN KİMDİR?

Hasan Ceylan, 08.01.1990 Mardin doğumludur. Yakın Doğu üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdikten hemen sonra yazıları ulusal ve yerel gazetelerde yayınlanmaya başlamış, alanına hızlı bir giriş yapıp, Mersin'de bir danışmanlık merkezi açarak danışan almaya başlamıştır. Alanıyla ilgili Hipnoz, Oyun Terapisi, Çift Terapisi, Çocuk ve Yetişkin Psikolojik Test Eğitimleri, Resim Terapi, Hikaye Terapi gibi eğitimler alarak alanında kendini geliştirmeyi hedeflemiştir. Klinik Psikoloji yüksek lisansı devam eden Ceylan, evlendikten sonra Ankara’ya yerleşmiş burada kısa bir süre eğitim alanında psikolog olarak çalıştıktan sonra bir girişimde bulunarak amcası Lokman Ceylanile birlikte Hanzade Künefe isimli tatlı firmasını Türkiye çapında 8 şubeye ulaştırmayı başlamışlardır. Ceylan yaptığı girişimciliğin yanında seanslar almaya da devam etmektedir. Ceylan, ikinci kitabını girişimcilik üzerine yazmaya başlamıştır.


Etiket: mastertatlıcı, yazar, hasanceylan, zeytinkarası, mersin, mersinhaber,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA