Türk Pavarotti Hakan Aysev Mersin’ de

Tarih: 30 Haziran 2020 Salı 07:57

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 04 Temmuz Cumartesi günü saat 21:00’da Mersin Marina Amfitiyatro’ da “Akdeniz Esintileri” konserini dinleyicilerin beğenisine sunacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesinden yapılan yazılı açıklamaya göre; Konserin solistliğini, Mersin Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı ve Başrejisörü Funda Uyanık (Soprano) ve dünyaca ünlü tenor Luciano Pavarotti’ nin öğrenicisi olmuş “Türk Pavarotti” olarak anılan, uluslararası birçok operada görev alan İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Hakan Aysev (Tenor) yapacak. Konserde Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Rufina Usmanova (Piyano), Muzaffer Yoluk (Klavye) ve Ziya Arman (Bas Gitar); konuk sanatçı olarak ise Ferit Poyraz (Gitar) ve Kadir Taşur (Davul) solistlere eşlik edecek. Etkinliğin bale sanatçıları ise Miray Boyacıoğlu, Meltem Ayar, Yusuf Ozan Demirbaş ve Risa Ochia. Bir saat sürecek olan konser programında, napolitenler, tangolar ve Akdeniz ezgilerinden oluşan birbirinden değerli eserler yer alacak.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI UNUTULMADI

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: “Sağlık Çalışanlarımızı Mersin Devlet Opera ve Balesi olarak unutmuyoruz. Bu yorucu ve meşakkatli dönemde bir nebze de olsa soluk almaları, güzel birkaç saat geçirmeleri için kurumumuza davetiye başvurusunda bulunacak olan ilk 30 Sağlık Çalışanımızı konserimizle buluşturuyoruz. Biletler  https://www.biletinial.com adresinden temin edilebilir.” (Haber Merkezi)

 


Etiket: mdob, mersin, haber, kültürsanat,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA