Kadın giydiği kıyafeti enerjisi ile taşıyabilmeli

Tarih: 6 Mayıs 2020 Çarşamba 17:36

Mersin’de kadın giyim sektöründe kısa sürede başarı yakalayan Neslihan Toktaş Luxury’un kurucusu Neslihan Toktaş, iş hayatında kıyafetin önemine değinerek, “Kadının feminenliği sadece giyimiyle olmuyor. Kullandığı dil, üslubu, vücut dili, duruşu, yürüyüşü çok önemlidir. ‘Özgüvenli duruştur’ kadını diğerlerinden farklılaştıran. Kadın giydiği kıyafeti enerjisi ile taşıyabilmelidir” dedi.

Haber-Sevcan AKGÜL

Mersin'de kısa süre önce giyim sektörüne giriş yapan Neslihan Toktaş Luxury’un kurucusu Neslihan Toktaş, iş hayatında kadın kıyafetlerinin önemi hakkında gazetecilere konuştu. Kadın giyim üzerine her kitleye uygun kıyafet seçenekleriyle hizmet verdiklerini söyleyen Neslihan Toktaş, ”Tesettür giyim olarak da hizmet veriyoruz. Daha çok ürünlerimiz iş kadınları tarafından tercih ediliyor. Bunların yanında genç kesime hitap eden ürünlerimizde de iddialıyız. Şehrin kadınlarına şıklık kazandırıyoruz” dedi.

“KADININ FEMİNENLİĞİ SADECE GİYİMİYLE OLMUYOR”

İş hayatında kadınların nasıl giyinmesi gerektiği hakkında değerlendirmelerde bulunan Toktaş, “Eskisi gibi katı kurallar yok iş hayatında. Yani kadınlar mutlaka takım elbise giyecek... Hayır, iş yaşamında bu tür katı kurallar yıkılalı çok oldu. Kendine güvenen bir kadın feminenliğini fazla vurgulamak gibi bir hataya düşmemeli. Sadece seksüaliteye dikkat etmeli. Dolayısıyla belli kalıpların da içine girmemesi gerekiyor. Kadının feminenliği sadece giyimiyle olmuyor. Kullandığı dil, üslubu, vücut dili, duruşu, yürüyüşü çok önemlidir. ‘Özgüvenli duruştur’ kadını diğerlerinden farklılaştıran. Onun için başlaması gereken nokta özgüven sahibi olmaktır. Kadın giydiği kıyafeti enerjisi ile taşıyabilmelidir” ifadelerini kullandı.

“İMAJA UYGUN ÜRÜNLERİMİZLE HİZMET VERİYORUZ”

Tesettürlü kadınlara da hizmet verdiklerini ifade eden Toktaş, “Biz burayı açarken tesettür giyim ve normal giyimin aynı yerde olmasını istedik. Zaten şu anda tesettür giyim açık giyim diye bir kavram da kalmadı. Modern tesettür dediğimiz imaja uygun ürünlerimizle hizmet veriyoruz. Tesettür müşterimiz de oldukça fazla. Kapalı giyime önem veren kadınlarımız mağazamızdan istekleri ürünü kolayca temin edebilir” şeklinde konuştu.

“KADINLARIMIZIN İLGİ ODAĞI OLDUK”

Kısa sürede Mersinli kadınlar tarafından yoğun ilgi gördüklerini kaydeden Toktaş, “Buraya gelen kadınlar, ürünlerimizin yanında samimiyet görüyorlar. Burayı açarken ticaretten önce dostluğun ön planda olmasını istedim. Çünkü biz Mersin’de yabancıyız. Henüz 2 yıl önce Mersin’e geldim ve buraya gelen insanlarla önce dostluk kurmaya çalıştım. Müşterilerimin çoğu ile de aramızda arkadaşlık ve dostluk bağı oluştu. Bu durumdan dolayı da kadınlarımızın ilgi odağı olduk. Bizler de bu ilgiye karşılık onlara kaliteli hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Neslihan Toktaş’tan giyinen kadınlar dışarda beni temsil ediyor. Ben de beni temsil eden kadınlara en kalitelisini ve taşıyabilecekleri kıyafetler öneriyorum” diye konuştu.

“İŞİNİ DOĞRU YAPAN İNSANLAR HER ZAMAN BAŞARILI OLURLAR”

İş hayatında girişimci genç kadınlara tavsiyelerde bulunan Toktaş, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Öncelikle yaptıkları iş ne olursa olsun cesur olmaları gerekiyor. Benim Mersin’de en ufak bir çevrem yoktu. Ama kararlılıkla bu işi yapmak istedim. İşimi doğru yaptığım için, insanları güler yüzümle ağırladığım için çevrede sevilen bir insan oldum. Önce insan olabilmek önemli. Ne iş yaparlarsa yapsınlar önce doğru insan olabilmeleri gerekiyor. İşini doğru yapan insanlar her zaman başarılı olurlar.”

NESLİHAN TOKTAŞ KİMDİR?
1991 Elazığ doğumluyum. Eğitim hayatımı Elazığ’da tamamladım. İş hayatıma büyük şirketlerde başladım. Daha önce kozmetik işiyle ilgileniyordum. 2 yıl önce Mersin’e geldim ve Neslihan Toktaş Luxury’i adında kadın giyim üzerine mağaza açtım.


Etiket: NeslihanToktaşLuxury, giyim, tesettürgiyim,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA