Avukatlar, cezaevindeki çocuklara Atatürk Oratoryosu’nu sahneledi

Tarih: 16 Kasım 2021 Salı 15:22

Mersin Barosu Tiyatro Kulübü üyesi avukatlar, Tarsus Cezaevi’ndeki çocuklara Atatürk Oratoryosu’nu sahneledi.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi, Mersin Barosu Tiyatro Kulübü ve Türk Kızılay Mersin Toplum MerkeziişbirliğindeCumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, avukatlar tarafından sahnelenen ve yoğun ilgiyle izlenen Atatürk Oratoryosu’nda, Atatürk’ün cephelerde geçen yılları, Kurtuluş Savaşı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş öyküsü anlatıldı.Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Ezgi Şimşek, Tiyatro Kulübü Başkanı Av. Mehmet Burak Arkalı, avukatlar, Cezaevi Kurum Müdürü Ercan İnceler, Türk Kızılay Mersin Toplum Merkezi Faydalanıcı İlişkileri ve İletişim Sorumlusu Meral Emen’in desteleriyle sahnelenen Atatürk Oratoryosunda konuşma yapan Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, “Cumhuriyet değerlerini ve Atatürk ilkelerini ilelebet yaşatacak olan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdır. Çocuklarımızın Atatürk’ün gösterdiği hedefte yol almaları ve Cumhuriyetin kuruluş öyküsünü çocuklarımıza anlatmak için, cezaevindeki çocuklarımızın sosyal ve kültürel faaliyetlerden mahrum kalmaması için Baro olarak bu etkinliği düzenledik. Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyeti, sizlerin daha da ileriye taşıyacağınıza inanıyorum.  Tamamen meslektaşlarımızdan oluşan tiyatro oyuncularımız, yoğun bir şekilde çalışarak hazırladıkları Atatürk Oratoryosu’nu profesyonelce sahnelediler ve bizlerde çocuklarımızla birlikte keyifle, onur duyarak izledik. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA