Yenişehir Komedi Oyunları Festivali sona erdi

Tarih: 15 Kasım 2021 Pazartesi 15:31

Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yenişehir Komedi Oyunları Festivali sona erdi. Yüzlerce sanatsever Türkiye’nin seçkin tiyatrolarını Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz izleme fırsatı yakaladı.

Düzenlediği kültür, sanat ve spor organizasyonları ve festivallerle dikkat çeken ve vatandaşları birbirinden renkli etkinliklerle buluşturan Yenişehir Belediyesi, ‘Yenişehir’in Yeni Festivali’ sloganıyla Yenişehir Komedi Oyunları Festivali’ni düzenledi. Festival kapsamında 7 - 13 Kasım tarihleri arasında 6 tiyatro oyunu sahnelendi. Yenişehir Komedi Oyunları Festivali ile renkli bir festivale daha imza atan Yenişehir Belediyesi, Türk tiyatrosunun tanınmış komedi oyuncularını ve komedi tiyatrosu gruplarını Mersinlilerle buluşturdu.

MERSİNLİLER FESTİVALE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Festival, 7 Kasım Pazar günü Tiyatro Mavra’nın Ali Cengiz Oyunu ile başladı.  Ali Poyrazoğlu tarafından sahnelenen “Asi Kuş” ile 20. yılını kutlayan efsanevi grup “Mahşeri Cümbüş”, “Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi”, “Şaşkın Aşıklar” ve “İkinci Bahar” ile Mersinliler komedi ve eğlence dolu bir hafta yaşadı. Vatandaşlar festivalde sahnelenen tüm oyunlara yoğun ilgi gösterdi, salonlar tamamen doldu. Salona girişlerde HES kodu kontrolü de yapan Yenişehir Belediyesi kent merkezinden araç kaldırarak oyunları izlemek isteyen vatandaşları Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ne taşıdı.

ÖZYİĞİT: “VATANDAŞLARIMIZ BİR NEBZE OLSUN NEFES ALMIŞ OLDU”

Festival hakkında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Hem pandemi hem de ekonomik olarak içerisinde bulunduğumuz bu zor süreçte halkımız, Yenişehir Komedi Oyunları Festivali ile bir nebze olsun nefes almış oldu. Çok kıymetli tiyatro sanatçılarını hemşehrilerimizle buluşturmak bizleri de çok mutlu etti. Halkımızdan olumlu geri dönüşler aldık, önümüzdeki yıl ikincisini de düzenlemek istiyoruz. Festivalimize katkı sunan herkese ve yoğun ilgi gösteren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Çukurova Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. cukukovagazetesi.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA